Narodowy Bank Polski oszacował, iż w styczniu 2019 roku na polskim rynku występowało 40 mln kart płatniczych. Za ich pośrednictwem wykonano 5,5 mld operacji o łącznej wartości 750 mld zł.. Liczba bezgotówkowych operacji w punktach handlowych nieustannie rośnie a ilość bankomatów niepokojąco spada. Przedsiębiorstwa polskie zauważywszy ten trend płatności dostosowują go do swoich działań rynkowych. Posiadany terminal pozwala na zbudowanie przewagi konkurencyjnej. Płatność bezgotówkowa jest wygodniejsza, bezpieczniejsza zarówno dla klientów jak i przedsiębiorców.

   Branża ubezpieczeń co raz częściej wymaga innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Przyjęte technologie dotyczą między innymi możliwości transakcji płatniczych zaproponowanych przez przedsiębiorstwo Bacca. Firma korzystając z aplikacji TubaPay umożliwia rozliczenie bezgotówkowe za polisę klienta. TubaPay jest innowacyjną usługą zyskującą popularność wśród wielu agencji ubezpieczeń. Dzięki owemu rozwiązaniu ubezpieczyciele mogą zrezygnować z obrotu gotówkowego na rzecz wykorzystania terminala płatniczego. Klient dokonując zakupu polisy może skorzystać z płatności kartą rezygnując tym samym z wcześniejszego przygotowania gotówki. Wykonane transakcje są w pełni bezpieczne oraz jednoznacznie rozliczane. System jest również przyjazny dla agenta, który nie musi wprowadzać na terminalu żadnych informacji. Jedynie czego potrzebuje to telefon odpowiednio skonfigurowany z terminalem. Poprzez wdrożenie tych innowacji  natychmiastowe płatności bezgotówkowe zmanipulują rynek wielu branż. Jednocześnie podnosząc rentowność i sprawność rynku po stronie ubezpieczycieli czy pośredników. Przykładem Towarzystwa Ubezpieczeniowego będącego partnerem TubaPay jest Gothear, wychodzący naprzeciw agentowi i klientowi. Przełomu można spodziewać się od 10 marca. Kiedy to zostanie wprowadzona bezgotówkowa obsług klienta, pozwalająca na rozliczenie przyjętych płatności. Najistotniejsze zalety technologii TubaPay to między innymi:

  • płatność za polisę za darmo,
  • darmowy koszt terminala w ramach projektu ,,Polska Bezgotówkowa’’.
  • mobilny terminal,
  • możliwość przyjęcia płatności za każdy rodzaj ubezpieczenia,
  • wpłata z karty klienta na konto towarzystwa ubezpieczeniowego,
  • nieustanny wgląd w transakcje,
  • automatyczne raportowanie operacji,

Zatem jak to będzie działać? Otóż po wybraniu formy płatności TubaPay w systemie ubezpieczyciela system wyświetli kod QR dotyczący płatności. Zeskanowanie kodu przy pomocy aplikacji na telefon będzie równoznaczne z przeniesieniem wszystkich danych na terminal. Kwota składki pojawi się bezbłędnie i automatycznie. Ostatni krok to płatność klienta przypominająca transakcje jak na zwykłym terminalu.

 

Źródło:http://blog.obau.pl/tubapay-rewolucjonizuje-polski-rynek-platnosci-za-ubezpieczenia/ https://dobryagent.gonet.pl/gothaer/news.html#!,https://dobryagent.gonet.pl/_upload/main/2010248548.pdf (odczyt 27.02.201