Ubezpieczenie motocykli, skuterów oraz quadów

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi posiadać ubezpieczenie OC. Do pojazdów mechanicznych zaliczają się również motorowery, motocykle czy skutery – wykupienie dla nich ubezpieczenie OC jest również obowiązkiem. Nie można zatem pominąć tego zakupu lub z niego zrezygnować.. Ubezpieczenie jednośladów w porównaniu do ubezpieczenia samochodu jest  o wiele tańsze. Dodatkowo można skorzystać z wykupienie ubezpieczenia AC, NNW czy ASS.

Cena ubezpieczenia jednośladów zależy od wielu bodźców. Najczęstszymi parametry brane pod uwagę to: doświadczenie kierowcy, wiek, miejsce zamieszkania, pojemność silnika, marka czy też model pojazdu. Najistotniejsza jest pojemność silnika. Co za tym idzie ubezpieczenie motoroweru o pojemności 60 ccm będzie tańsze niż ubezpieczenie motocykla o pojemności 125 ccm. Ponadto należy wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe uwzględniające zniżki związane z korzystania z samochodu osobowego

Ubezpieczenie AC skuterów, motocykli, motorowerów

Ubezpieczenie AC skuterów, motocykli i motorowerów nie różni się znacznie od zakresu ubezpieczeni samochodu osobowego. Ogólne Warunki Ubezpieczenia wyglądają identycznie. Jednakże zakłady ubezpieczeniowe obawiając się szkód ze strony motocyklistów nakładają na nich o wiele wyższe składki ubezpieczeniowe.

Zakres ubezpieczenia AC dla skuterów, motocykli, motorowerów

Autocasco obejmuje swym zakresem szkody oparte na zniszczeniu, uszkodzeniu czy utracie pojazdu lub jego wyposażenia w wyniku zdarzeń takich jak:

· zderzenie z innym pojazdem,

· zderzenie z przedmiotami, osobami, zwierzętami,

· uszkodzenie pojazdu przez osoby trzecie,

· wybuch lub pożar,

· zniszczenie lub utrata kluczyków

· działanie sił zewnętrznych w postaci powodzi, gradobicia, wichur.

W każdym towarzystwie zakres ubezpieczenia jest identyczny, jednak trzeba pamiętać, że to każdy ubezpieczyciel może zastrzegać sobie różnorodne wyłączenia odpowiedzialności za poniesione szkody. W skrajnych przypadkach roczna składka AC może wynieść nawet 20% wartości pojazdu, choć bez najmniejszego problemu można znaleźć oferty tańszych ubezpieczycieli.

 Ubezpieczenie NNW dla kierowców skuterów, motocykli, motorowerów

Przedmiotem ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jest zdrowie oraz życie kierowców i pasażera motocykli czy motorowerów. Mimo wszystko należy wziąć pod uwagę, iż polisy NNW zawarte w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego posiadają nieduże sumy ubezpieczenia. W związku z tym posiadacz motocykla pokonujący duże odległości powinien zaopatrzyć się w indywidualne ubezpieczenie NNW, a przekraczając granicę Rzeczpospolitej Polskiej pomyśleć o ubezpieczeniu zagranicznych podróży.

 Ubezpieczenie Assistance skuterów, motocykli, motorowerów

Odpowiednio dobrana polisa OC z dobrowolnym assistance jest gwarancją kompleksowej pomocy w momencie awarii lub kolizji z innym pojazdem. To nie tylko odholowanie do warsztatu czy naprawa maszyny na miejscu, również wsparcie medyczne dla kierowcy. Assistance jest przydatny także w „drobniejszych” okolicznościach, takich jak brak paliwa lub zgubienie kluczyków.

 

 

Zapraszamy do naszego biura
Centrum Dobrych Ubezpieczeń Agnieszka Kubacka
Waszyngtona 20 lok 10, 42-217 Częstochowa
tel. 572 506 907